Bruttó:5 360 Ft
Bruttó:1 072 Ft/liter
A fertőtlenítőszerek alkalmazásának elengedhetetlen szerepe van a mindennapi tisztítási folyamatok alkalmával. A fertőtlenítést nem szabad összekeverni a tisztítással, hiszen mindkét feladatnak megvan a maga szerepe és jelentősége.
Hogyan érdemes fertőtleníteni a felületeket? Melyek otthona kritikus pontjai? Milyen fertőtlenítési módszert alkalmazzon irodai környezetben? Melyek azok a tisztítószerek, amelyek hozzájárulnak az egészséges és kórokozóktól mentes környezethez? Olvasson tovább és tudjon meg többet a fertőtlenítésről és a hozzá használatos fertőtlenítőszerek mivoltáról!
Míg a tisztítás a szennyeződésektől való megszabadulást jelenti, addig a fertőtlenítés a megbetegedést okozó baktériumok, vírusok és egyéb kórokozók elpusztítását foglalja magába. A két folyamat szorosan kötődik egymáshoz, hiszen egyik sem létezik a másik nélkül, azonban érdemes különbséget tenni közöttük.
A tisztítás elvégzése, azaz a felületek nagyobb szennyeződésektől való megszabadítása jelenti a takarítási folyamat első lépcsőfokát, míg a fertőtlenítőszerek alkalmazása csak ezek után következhet.
A fertőtlenítésnek nem csak a vírusos időszakban van nélkülözhetetlen szerepe, a felületeket érdemes minden egyes nap áttörölni az egészséges és biztonságos környezet biztosítása érdekében.
Tudni kell helyesen takarítani. A takarításnak is megvannak a maga lépései és folyamatai, amelyeket a hatékonyság megőrzése érdekében és az egészséges környezet megteremtéséért érdemes követni. 3 különböző alapszabály ismert, melyeket javasolt betartani a tökéletes végeredmény eléréséhez.
Fertőtlenítés esetében nem elegendő csak nagyjából letörölni az adott felületet vagy tárgyat, hanem a felszín egészére jutnia kell a szerből ahhoz, hogy elpusztítsa a baktériumokat és a vírusokat. Ahhoz pedig, hogy a fertőtlenítőszer minden pontra jusson, mindenekelőtt a felületet meg kell tisztítani a rajta lévő nagyobb szennyeződésektől vagy a szinte láthatatlan portól is.
Nézzen körül kínálatunkban és válassza a céljainak leginkább megfelelő tisztítószert a felület fertőtlenítéshez való előkészítéséhez!
Egyes fertőtlenítőszerek csak abban az esetben hatásosak, ha a használója betartja az előírt hatóidőt. Vannak olyan vírusok és baktériumok, amelyek esetében a mélyebb behatoláshoz, a védőburok áttöréséhez és végső soron az elpusztításhoz időre van szükség.
A termék címkéje azonban segítségül szolgálhat, hiszen tartalmaz minden olyan lényeges információt, amelyre szükség van a szer megfelelő felhasználásához és a kórokozók ártalmatlanításhoz.
Az anyag koncentrációja is lényeges tényező, hiszen megfelelő adagolás mellett lesz hatékony a fertőtlenítőszer. Vannak olyan koncentrátumok, melyeket higítani szükséges és vannak olyanok oldatok, amelyek már használatra készek.
Ennél a lépésnél is érdemes a termék leírásához fordulni, hiszen a pontos higítási arány elengedhetetlen. A gyenge keverés nem hozza meg a várt hatást, a szer túladagolása pedig sérüléseket okozhat a felületen vagy az anyagban. Sőt mi több, az emberi bőrhöz érve égési sérüléseket is okozhat, így érdemes kellő óvatossággal eljárni.
A fertőtlenítőszerek esetében mint például a gyógyhatású készítményeknél is a leglényegesebb, hogy a megfelelőt szert a megfelelő alkalmazási célokra és problémára használja. Így biztosítható annak hatékonysága. Vannak olyan szerek, amelyek kifejezetten a baktériumok ellen hatásosak és vannak olyanok, amelyek leginkább a vírusokkal veszik fel a harcot.
Mindenekelőtt a helyszín meghatározása a legfontosabb. A konyhapult és a munkafelület fertőtlenítése az elsődleges vagy a fürdőszobában és a WC-ben kívánja fertőtleníteni a szükséges pontokat? Míg az előbbi esetben a Cif Pro Formula Safeguard 2in1 Cleaner ideális választás lehet, hiszen kifejezetten a konyhai felületekre specializálódott. Addig az utóbbi esetben inkább a Sanytol Fürdőszobai fertőtlenítő spray lesz a nyerő.
Vannak olyan kórokozók, amelyek akár 20 percenként osztódhatnak, ‘fertőzötté’ téve azt a környezetet, ahol a legtöbb idejét tölti Ön és családja. Otthona egyes pontjain gyakrabban érdemes fertőtleníteni és megszüntetni az osztódáshoz szükséges feltételeket.
Értelemszerűen a konyha az elsődlegesen említendő helyszín, hiszen ez az a pontja a lakásnak, ahol az ételek készülnek és ahol a friss alapanyagok tárolásra kerülnek, így fertőtlenítés szempontjából erre érdemes a legnagyobb figyelmet fordítani. A boltból hozott termékeken, valamint a nyers hozzávalókon a nem megfelelő tárolás hatására hemzseghetnek a kórokozók.
A leggyakrabban fertőtlenítendő felületek közé tartozik a konyhai munkalap, a mosogató hűtőszekrény, valamint a vágódeszka. Sokan nem gondolnánk, de a mosogatószivacs is a baktériumok tanyája az általa összegyűjtött ételmaradékoknak köszönhetően, így hetente érdemes cserélni azt.
Mindazonáltal, hogy a fürdőszobában mossa le magáról az ember a napi szennyeződéseket, a párás levegő és a nedves felületek is táptalajként szolgálnak a különböző kórokozóknak. Nem csak a felületek fertőtlenítésére szükséges odafigyelni, hanem a tisztálkodáshoz használandó eszközök időközönkénti cseréjére is. A törölközőket heti egy alkalommal, míg a fogkeféket 2-3 havonta cserélni kell.
Vannak olyan univerzális felületek és színterek, ahol univerzális fertőtlenítő szerekre van szükség, mint például a sajátmárkás Septa CID MAX felületfertőtlenítő folyadék, amely az összes vízálló helyiség, felület és eszköz fertőtlenítésére alkalmas. Próbálta már?
A nappaliban lévő használati tárgyak is teli lehetnek baktériumokkal. Ilyen sokszor használt felület például a távirányító, a számítógép billentyűzete, a mobiltelefon és tablet, valamint a szőnyegek és pokrócok. Ezen gyakorta használt eszközök felületét érdemes minden egyes nap áttörölni fertőtlenítő kendővel. A rendszeres kézmosás és az otthonon kívüli kézfertőtlenítés által csökkenthető a kórokozók mennyisége.
Próbáltad már a 90%-os alkoholtartalommal rendelkező Septa Sine CID saját márkás kézfertőtlenítőnket? Hatékonyan lép fel a baktériumokkal, vírusokkal és élesztőgombákkal szemben, így kellő magabiztossággal alkalmazható az élelmiszeriparban, az egészségügyben, a közművekben és a kozmetikákban egyaránt.
A kórokozók gyűjtőhelyei lehetnek a kilincsek, a villanykapcsolók, a gombok és fogantyúk, amelyeket nap, mint nap használ az ember. Szintén minden egyes nap érdemes áttörölni azokat, hiszen észrevétlenül, de minden egyes használat alkalmával felviszi rá a baktériumokat.
Végül a kiskedvencek helyére is kiemelkedő figyelmet szükséges fordítani, hiszen szőrös lakótársaink is ugyanúgy kint járnak, mint mi magunk, de ők nem tudják levenni a cipőjüket és az előtérben hagyni azt. A lábmosás pedig nem minden esetben érezheti az embert indokoltnak. Ebből kifolyólag a kisállat fekhelye, az étkező- és ivó helye, valamint azok a padlófelületek, amelyekkel nap mint nap érintkezik egyaránt fokozottan tisztítandó.
Szeretne többet megtudni a fertőtlenítőszerekről? Vegye fel velünk a kapcsolatot és forduljon bátran szakértői csapatunkhoz%